Ruszyła budowa Sieci Badaczy Migracji

Z inicjatywy Ośrodka Badań nad Migracjami UW została powołana Sieć Badawcza mająca na celu integrowanie środowiska badaczy migracji z całej Polski. Oprócz Ośrodka w skład Sieci weszło kilkadziesiąt instytutów z całego kraju: 1. Instytut Socjologii UW, 2. Instytut Studiów Regionalnych i Globalnych UW, 3. Instytut Polityki Społecznej UW, 4. Zakład Prawnych i Społecznych Badań Integralnokulturowych UW, 5. Zakład Socjologii Zmian Społecznych UW, 6. Międzyinstytutowy Zakład Badań nad Migracją UKSW w Warszawie, 7. Instytut Filozofii i Socjologii PAN, 8. Środkowoeuropejskie Forum Badań Migracyjnych i Ludnościowych, 9. Program Pomocy Prawnej dla Uchodźców i Migrantów Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, 10. Instytut Socjologii UJ, 11. Instytut Europeistyki UJ, 12. Katedra Socjologii Narodu i Stosunków Etnicznych, Katedra Historii Międzynarodowych Ruchów Migracyjnych, Zakład Kanady UJ, 13. Katedra Socjologii Ogólnej i Antropologii Społecznej AGH, 14. Katedra Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, 15. Katedra Studiów Europejskich Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, 16. Katedra Socjologii Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN; 17. Instytut Socjologii UMCS; 18. Lubelski Regionalny Zespół Badań nad Migracjami KUL, 19. Instytut Socjologii UZG, 20. Katedra Ekonomii i Polityki Ekonomicznej Politechniki Opolskiej, 21. Katedra Polityki Regionalnej Politechniki Opolskiej, 22. Centrum Badań Migracji Zagranicznych Państwowego Instytutu Naukowego - Instytutu Śląskiego w Opolu, 23. Katedra Ekonomii i Gospodarowania Środowiskiem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, 24. Zakład Pedagogiki Ogólnej Uniwersytetu Opolskiego, 25. Zakład Badań Społecznych i Rynkowych Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji, 26. Zakład Studiów nad Unią Europejską Uniwersytetu Wrocławskiego, 27. Instytut Socjologii UMK, 28. Centrum Badań Migracyjnych UAM, 29. Katedra Prawa Międzynarodowego UwB, 30. Zakład Badań Kultury Europejskiej UŁ.

Już wkrótce ukaże się pierwszy numer Informatora Migracyjnego, w którym będą publikowane informacje na temat projektów badawczych, publikacji, wydarzeń, konkursów, przesyłane przez ośrodki skupione w Sieci Badawczej. Informator będzie dostępny na stronie internetowej Komitetu Badań nad Migracjami PAN i OBM UW.

Opublikowano w numerze: 32 / Grudzień 2011