Kultura przyjęcia imigrantów w Europie - jaka jest?

Europa jest kontynentem o dramatycznie zmieniającej się strukturze demograficznej, rosnącym udziale imigrantów w budowaniu ekonomii, ale również społeczeństw. W epoce kontestowanej wielokulturowości i w zderzeniu z kryzysami humanitarnymi (vide „arabska wiosna”) można zapytać, jaka jest współczesna Europa i Polska w świecie, w którym mobilność ludzi niesie ze sobą nie tylko korzyści, ale również problemy natury prawnej, politycznej i etycznej? Europa staje się domem dla ludzi ze wszystkich zakątków świata - czy my, Europejczycy, jesteśmy na to gotowi? O tym i o innych aspektach mobilności usłyszą Państwo na konferencji „Imigranci w Europie. Kultura przyjęcia”. Odbędzie się ona 1 czerwca 2012 r., w ramach II Kongresu Demograficznego, pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Konferencję organizuje Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Komitet Badań nad Migracjami PAN. Program konferencji.

Opublikowano w numerze: 34 / Luty 2012