Nabór na studia podyplomowe "Współczesne Migracje Międzynarodowe"

Nabór na studia podyplomowe Współczesne Migracje Międzynarodowe w Ośrodku Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego, edycja 2012/2013

Ośrodek Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego prowadzi nabór na kolejną edycję studiów podyplomowych „Współczesne Migracje Międzynarodowe”.
Program studiów dostarcza bogatej i zróżnicowanej wiedzy na temat współczesnych migracji międzynarodowych: ich skali, struktury oraz kierunków i typów migracji. Szczególny nacisk kładzie się w programie na wiedzę z zakresu teorii i historii migracji, obowiązujących rozwiązań prawnych, aspektów ekonomicznych i społecznych związanych z migracjami, integracją cudzoziemców, jak również zdobycie umiejętności praktycznych z zakresu komunikacji międzykulturowej.

Studia przeznaczone są w szczególności dla pracowników służb publicznych m.in. ochrony granic państwa (Służby Celne, Straż Graniczna, Policja), administracji państwowej, jednostek samorządowych, instytucji rynku pracy, a także organizacji pozarządowych stykających się w swojej działalności zawodowej ze społeczno-ekonomicznymi oraz prawno-instytucjonalnymi problemami dotyczącymi współczesnych migracji międzynarodowych.

Absolwent studiów uzyskuje pogłębioną wiedzę z zakresu współczesnych migracji międzynarodowych, zarówno w zakresie teorii migracji, obowiązujących rozwiązań prawnych, jak i charakterystyki procesów migracyjnych w Polsce i UE na podstawie najnowszych danych i wyników badań. Dodatkowo słuchacz studiów zdobywa praktyczne umiejętności z zakresu kontaktów i komunikacji międzykulturowej.

Najwyższą jakość kształcenia gwarantuje nie tylko marka Uniwersytetu Warszawskiego, największej uczelni publicznej w Polsce, ale także najwyższej klasy badacze migracji oraz praktycy, którzy są wykładowcami.

Termin składania dokumentów: 20 września 2012 r.

Koszt za całość studiów podyplomowych: 4 000 PLN

Szczegóły na stronie OBM UW:  www.migracje.uw.edu.pl/pl/post/new/